34. PTO Tulák

Tulák je moderní volnočasový oddíl pro děti, který dává smysl jejich volnému času.
Tábořiště

Náš oddíl jezdí pravidelně na tábořiště v Dolním Bolíkově (49.0414142N, 15.3605192E) nedaleko Dačic. Toto místo jsme několika desítkami let prověřili a zjistili, že je pro naše aktivity tím pravým. Jelikož se chceme podělit i s ostatními, tak každý rok nabízíme tábořiště i ostatním oddílům k pronájmu.Vybavení

Jedná se o zcela vybavené tábořiště s kapacitou do 50 osob. Děti i vedoucí jsou ubytováni v klasických podsadových stanech, které postupně obměňujeme. Děti spí na oddělených postelích, na kterých se nachází molitan a gumová ochrana od vlhkosti. K dispozici je také tee-pee a vojenský hangár.


Celému tábořišti dominuje dřevěná budova, kde se nachází plně vybavená kuchyně a jídelna se skládacími stoly a lavicemi (tzv. pivní sety). V kuchyni se vaří na kamnech, případně na velkém plynovém vařiči. Nachází se zde dostatečný počet nádobí jak na vaření, tak na podávání jídla dětem. Pitná voda se vozí v barelech z lesní studánky.


Ze zadní strany budovy se nachází umývárka, která je napojena na dva tisícilitrové barely s nepitnou vodou. Záchody jsou řešeny latrínami v nedalekém lese. K dispozici je také speciální záchod pro kuchaře a nemocné. Na kraji tábořiště se také nachází vojenská sprcha, která je schopna zajistit teplou vodu pro celý tábor. Pokud je ovšem hezky, je možné k umývání využít blízký potok.


V budově se nachází také dva sklady – technický a potravinový. Do potravinového skladu je vstup přímo z kuchyně a slouží k úschově potravin a kuchyňského materiálu. Po obvodu se nachází prostorné police a dvě plynové ledničky. Technický sklad má vstup z boku a obsahuje všemožné nářadí, náčiní a další předměty (pily, sekery, krompáče, rýče…), které můžete využít.
Termín

Náš tábor zpravidla probíhá v prvních čtrnácti dnech letních prázdnin. Následující turnus již několik let využívá oddíl Kamzíků. K dispozici proto většinou zbývá pouze jeden poslední termín – prvních čtrnáct dní srpna (třetí turnus). Čtvrtý turnus již neděláme – chceme, aby se louka příliš neponičila a měla čas se obnovit na další rok.


Vždy dáváme přednost skupinám, které u nás byly naposledy.Cena a kontakt

Cena za naše tábořiště je 1300 Kč / den. K tomu se případně může přičíst úhrada vzniklé škody na vybavení tábořiště.

O tábořiště se stará Martin Šmid. Pokud máte nějaké dotazy nebo zájem o pronájem tábořiště, tak se mu neváhejte ozvat na mail - [email protected].