34. PTO Tulák

Tulák je moderní volnočasový oddíl pro děti, dává smysl jejich volnému času...

naši vedoucí

Najdete tady všechny ty úžasný lidi, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas našim budoucím generacím:o) Spojuje nás mnoho spolu prožitých zážitků, spousty vyhraných i prohraných bitev, her ve dne v noci i několik míst, kam se rádi vracíme. Tady se můžete podívat, komu svoje děti můžete bez obav svěřit:o)

Martin Mini Šmid

„Doufám, že oddíl bude ještě spoustu dalších let dávat smysl volnému času dětí, instruktorů a vedoucích v něm.“

Mini je v oddíle už od roku 2000. Od této doby už nějaká ta chvilka utekla, a tak se z něj stal oddílový instruktor a posléze i vedoucí. Studoval Střední zdravotnickou školu Merhautova - obor oční technik a pokračuje na VOŠ. Rád hraje na kytaru, zpívá, sportuje, a doufá, že zkušenosti, kterých dosáhl, bude moci předávat dál. Poslední rok v oddíle tráví funkcí náčelníka oddílu a vede tak celý kolektiv vedoucích.

Tomáš Lachtan Životský


„Pevně věřím, že oddíl je něco, co by se mělo dopřát každému dítěti. Někdy i proti jeho vůli.“

Lachtan je jedním z vedoucích schůzky Oříšků. Děti všeobecně vede už devět let. V současnosti je to právě on, za kým si chodíme nechávat pofoukat bolístky a vytáhnout třísku. Dvakrát do roka se účastní kurzu první pomoci, kde dělá lektora. Taky je nadšeným vodákem a nedávno si udělal kurz instruktora vodní turistiky. Díky oddílu se zajímá o přírodu, práci s mapou, lanové překážky, lození, sport a různé tábornické dovednosti. Všechny svoje zkušenosti a vědomosti se snaží předávat dál prckům na schůzkách.

Monča Makešová

„Za největší úspěch považuji štěstí na tváři dětí.“

Monča je vedoucí, která do oddílu přišla už ve svých sedmi letech - přivedli ji sem kamarádi a ona tu i spoustu nových našla. Úspěšně dostudovala gymnázium kpt. Jaroše, a nyní studuje ekonomiku na Masarykově univerzitě. Ráda se baví, kreslí a čte zajímavé knížky. Svůj kladný vztah k dětem a touhu po nových zážitcích zužitkovala tak, že se rozhodla na rok odjet do Anglie hlídat děti. My jí všichni moc držíme palce a až se vrátí, všichni na ni budeme čekat s otevřenou náručí – včetně její pondělní schůzky, kterou tak svědomitě vedla.

Peťan Němec

„To, čeho mi dal Tulák nejvíc, je spousta zážitků a přátel. A přesně toho bychom si měli cenit nejvíc.“

Peťan je v oddíle už dobrých jedenáct let a za tu dobu se leccos změnilo. Na střední škole se věnoval oboru mechatronika, později na chvíli přestoupil na ekonomii a teď zkouší poznat chuť práce. Mezi jeho největší koníčky patří rugby a focení, ve skoro všech případech pocházejí fotografie z akcí právě z ruky Peťana. Podle jeho slov mu Tulák ukázal, čeho si v životě vážit a jak se chovat k ostatním.

Lenka Žába Fajmonová

„Oddíl mě naučil, že nejhezčí chvíle jsou v přírodě a hlavně tehdy, když je strávíte s těmi, které máte rádi.“

Žába nám v oddíle kuňká od roku 2003 (s přestávkou v letech 2009 až 2013). Chodila na střední školu pedagogickou a nyní studuje JAMU – ateliér Divadlo a výchova. Vede středeční Veverky, naše nejmenší Tuláčky. Jezdí s námi na výlety, tábory a nyní v květnu si plní Kurz oddílového vedoucího. Kromě oddílu její volný čas ještě naplňuje divadelní práce s neprofesionály.

Fanda Reitter

„Přál bych si, aby mohlo každé dítě zažít ten skvělý pocit, kdy zjistí, jak krásné je to v přírodě.“

Fanda přišel do oddílu zároveň s Vaškem, a ačkoliv se psal „teprve“ rok 2011, dá se považovat za jednoho z nejvíce aktivních Tuláků. Zastupuje Monču na místě vedení pondělí schůzky Ještěrek a jezdí s námi na všechny akce. Je to zrovna on, který odpovídá na tisíc a jednu otázku zvídavých dětí, ať už se týkají počtu ujitých kilometrů nebo vzniku světa. Studuje v Brně na gymnáziu Křenová a jednou z jeho největších zálib je čtení a předávání zkušeností dětem.

Vašek Palík

„Je třeba radovat se z maličkostí. Třeba z hradeb.“

Vašek, stejně jako Fanda, studuje na gymnáziu Křenová. Sotva přišel do oddílu, hned postoupil do vedoucích, což ovšem skvěle zvládl a teď je právoplatným členem naší party. I přesto, že moc rád hraje počítačové hry, tráví spoustu času v přírodě, ať už při běhání, které ho baví, nebo právě v oddíle. Má rád hry s dětmi a je ten pravý, na kterého se děti mohou spolehnout, když chtějí provést nějakou lumpárnu.

Nikča Nečasová

„Když se podívám na děti u nás v oddíle, vzpomenu si na to, jak jsem byla malá a taky se tak těšila na další akce, schůzky a tábory s Tulákem.“

Nikča patří mezi ty, kteří byli vychováni oddílem. Později se propracovala mezi instruktorky, kde funguje i nyní. Od roku 2013 se připojila k vedení schůzky Oříšků, na které nedá dopustit. Kromě Tuláku ji moc baví i kreslení a proto studuje design interiéru na střední škole v Brně. Skvěle si rozumí s našimi nejmenšími a je jednou z těch, ke kterým děti chodí, když se jim stýská po mamince.

Tomáš Sloup Horký

„Není nic lepšího, než když má dítě nějaký problém a já jsem ten, který ho může vyřešit.“

Sloup v oddíle figuruje už od roku 2006, kam ho dovedla jeho tehdejší nejlepší kamarádka. Práce s dětmi mu ze začátku nedávala tolik potěšení, protože se sám cítil ještě jako dítě, ale po čase se k vedení dětí zařadil a teď je to jednou z nejdůležitějších složek jeho života. Jak sám říká, v téhle aktivitě se i nadále hodlá zdokonalovat se svojí středeční schůzkou Veverek.

Anita Hofmannová

„I kdyby jen jedno dítě z naší nemalé skupiny zažilo ten nádherný pocit, že z Tuláku už nikdy nechce vystoupit, vždycky budu stát za ním a podporovat ho v jeho cestě.“

Nita je v oddíle už od doby, kdy nastoupila do první třídy. Za tu dobu zde prostřídala spoustu kamarádů i vedoucích. Po devíti letech hraní všech báječných her si zodpovědně udělala kurz oddílového instruktora a tak se prvním rokem učí všechny věci potřebné k vedení oddílu. Mezi její největší záliby patří čtení a psaní povídek, nebo poslouchání hry na kytaru ostatních vedoucích. Své zkušenosti zdokonaluje při pomáhání na schůzce Oříšků a doufá, že mezi svými zůstane už napořád.

Aneta Cvrček Frimmelová

„Tulák mi dal do života hodně. Budu se snažit, aby tomu tak bylo i u ostatních."

Cvrček začala do Tuláku chodit koncem své první třídy. Zažila s námi už osm táborů a nespočetně mnoho akcí. Studuje na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka, z čehož vyplývá, že má ráda sport. Mimo tyto fyzicky náročnější aktivity se už devět let věnuje dramatickému kroužku a mimo hraní divadla do něj i velmi ráda chodí. Svoje instruktorské dovednosti si osvojuje prvním rokem a napomáhá jí k tomu schůzka Ještěrek, kde se každé pondělí podílí na jejím vedení.

Denča Urbánková

„Přála bych si, aby to tady děti s námi nikdy nepřestalo bavit a rádi s námi jezdili na akce tak, jako jezdí rádi teď.“

Denča je v Tuláku od roku 2009 a její celkově největší vzpomínkou jsou všechny ty skvělé chvíle, které tu strávila. Všechny tábory, akce i schůzky. Je teď prvním rokem instruktor a zatím se snaží sbírat zkušenosti, aby všechno dobře zvládala. V oddíle ji to moc baví a doufá, že jí nadšení vydrží co nejdéle.

Bára Fialová

„:).“

:).

Lukáš Cigánek

„:).“

:).